Epidemická opatření

Milí žáci, vážení rodiče,
předkládáme vám informace k epidemickým opatřením, které jako škola musíme plnit. Věříme, že se nám podaří dostát závazkům a přitom vytvořit prostředí vhodné pro výuku.

Nošení respirátorů a roušek
Žáci a žákyně i nadále musí ve vnitřních prostorách nosit respirátor nebo zdravotnickou roušku.
Respirátor nebo zdravotnickou roušku mohou sundat pouze při výuce, pokud jsou usazeni v lavici; při tělocviku, při zpěvu a při konzumaci jídla nebo pití.
V ostaních případech - při pohybu ve třídě, o přestávkách, na chodbách, ve frontě na obědy apod. je třeba mít respirátor nebo zdravotnickou roušku nasazenou.

Screeningové testování žáků
Na začátku školního roku proběhne tzv. screeningové testování žáků:
  • ve středu 1.9. (přípravná třída a prvních třídy až v úterý 2.9.)
  • v pondělí 6.9.
  • ve čtvrtek 9.9.
Další testování by mělo probíhat jen v případech lokálních ohnisek a nebo zvýšení incidence - záleží na aktuálních opatřeních.
Realizace testování bude obdobná, jako byla na konci školního roku.

Testovat ve škole se nemusí žáci, kteří (vše je třeba doložit v písemné podobě):
  • jsou plně očkovaní
  • prodělali COVID a neuplynulo více jak 180 dní
  • mají negativní test PCR ne starší 7 dní
  • mají negativní antigenní test ne starší 72 hodin
Pokud rodiče žáka testování odmítnou, po dobu screeningového testování:
  • musí po celou dobu výuky či pobytu v družině ve všech případech, kdy nemá rozestup alespoň 1,5 m od ostatních, a to včetně venkovních prostor, nosit respirátor nebo zdravotnickou roušku
  • nesmí cvičit ve vnitřních prostorech
  • při tělocviku venku se převlékají s odstupem od ostatních a nesmí používat sprchu
  • nesmí zpívat
  • při svačině musí sedět u stolu a mít rozestup od ostatních 1,5 m

Důležité
  • pokud váš potomek bude jevit příznaky respiračního onemocnění, neposílejte jej do školy!
  • při pozitivním testu vás budeme informovat telefonicky a je třeba si dítě či žáka co nejdříve vyzvednout
  • při vstupu do budovy si každý desinfikuje ruce, desinfekci je třeba užívat i při činnostech během dne

Ještě jednou děkuji za pochopení

Tomáš Obdržálek, ředitel školy