Základní škola Vladislava Vančury, Praha - Zbraslav

Další fotbalové úspěchy: Semifinále Dětského fotbalového poháru a Mc Donald´s Cup 2022!

Semifinále Dětského fotbalového poháru - 19.4.2022
Naši stříbrní hrdinové ze základní skupiny se v úterý 19.4. vydali do semifinálových bojů o další postup do finále Dětského fotbalového poháru.  
Nálada byla skvělá, nezkazil nám ji ani fakt, že jsme kvůli složité ranní dopravní situaci přijeli na místo konání (hala Jedenáctka, Chodov) jen tak tak.
Chlapci se rvali jako lvi. Ani na malou chvíli si nedovolili v zápasech polevit. Kluci si nakonec vykopali nepostupové i přesto nádherné 4. místo z celkového počtu 8 semifinalistů. 
Jsem přesvědčena, že výsledky z Dětského fotbalového poháru vypovídají o tom, jak kvalitní fotbalisté nám na Zbraslavi vyrůstají a těším se na další fotbalové souboje.
Díky kluci!
Mgr. Barbora Kudrnová
 
semifinaleDFP2022cthumbnail semifinaleDFP2022b
 
--
V pátek 22.4. se žáci 4. a 5. tříd vypravili na okresní finále McDonald´s Cup k sousedům do Radotína.
Na začátku turnaje jsem se namlsali výhrou 8:1 nad ZŠ Lipence. Kluci hráli moc pěkný fotbal a soupeřům nedali téměř šanci k tomu, aby se také prosadili.
Druhý zápas nám trochu zkazil náladu, jelikož jsme opět, již po několikáté, prohráli s domácím Radotínem. Báli jsme se, že již nemáme šanci na postup. To s ale změnilo v okamžiku, kdy ZŠ Bronzová porazila Radotín. Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, musíme porazit ZŠ Bronzová o dvě branky.
Poslední zápas byl opravdu vyhrocený.
Začátek nám vyšel dle plánu. Vedli jsme 2:0 a kluci se trošku uklidnili. Mysleli si, že již mají výhru v kapse. Pak se ale Bronzová probrala a vstřelila nám gól. 
Stálo nás velké úsilí dát další branku na 3:1. Na tento náš počin ale soupeř opět odpověděl gólem. Kluci museli "zamakat" a nakonec se neskutečné stalo skutečností. Pár minut před koncem jsme dostali míč za záda soupeřova brankáře. Vedli jsme 4:2!!! V poslední minutě lítal míč okolo naší brány a já jen hypnotizovala rozhodčího, aby už zapískal konec utkání. 
Jakmile jsme uslyšeli hvizd píšťalky, propukl veliký jásot. 🙂 Vyhráli jsme o dva góly, kluci vybojovali první místo a postoupili do Krajského finále McDonald´s Cupu!
 
Soupiska: Alex Michael Žižka, Maksym Kostiv, Daniel Strohner, Jan Kadlec, Jáchym Potočár, Tomáš Klement, Viktor Kostiv, Matyáš Peřina, František Pletka, Sebastian Robles Ramirez
Kluci, hráli jste všichni skvěle! DÍKY!
 
Mgr. Barbora Kudrnová
 
thumbnail McdonaldsaMcDo Cup
 
 


Copyright © 2010 - 2021 ZŠ Vladislava Vančury | Všechna práva vyhrazena.