Informace pro rodiče budoucích prvňáčků (a žáků přípravné třídy)

 

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků (a žáků přípravné třídy)

 

Vážení rodiče,

přinášíme důležité informace k nadcházejícímu školnímu roku, kdy se vaše ratolesti stanou žáky naší školy. Zároveň dětem přejeme pěkné léto a těšíme se s nimi na setkání 1. září 2020. 

 

Organizace začátku školního roku

Školní rok bude zahájen v úterý 1. 9. 2020 v 8:15 v prostoru před školou. Po společném uvítání se děti odeberou se svými třídními učitelkami do tříd. V tento den se děti nepřezouvají. Vyučování končí v 9:00.
Na vyučování navážou od 9 hodin třídní schůzky pro rodiče žáků. Po dobu třídních schůzek mohou děti trávit čas ve školní družině.

 

Vyučování v prvním týdnu školního roku

Úterý 1. 9. 2020 od 8:15 - 9:00
Středa 2. 9. 2020 od 8:00 - 9:40
Čtvrtek 3. 9. 2020 od 8:00 - 9:40
Pátek 4. 9. 2020 od  8:00 - 10:55
Od 2. týdne se žáci vyučují již dle rozvrhu (do 11:50) 

 

Informace ze školní družiny

Pokud máte zájem o docházku Vašeho dítěte do školní družiny ve školním roce 2020/2021, je nutné vyplnit přihlášku, která je na webových stránkách školy. Naše školní družina je určena pro žáky 1. – 3. tříd + přípravné třídy.

Zápisní lístek doručte (vyplňte) nejpozději do 15. července 2020.

Úplata za jedno dítě činí 250 Kč měsíčně, hradí se jednorázově za celý školní rok skrze školní online pokladnu (stržením příslušné částky z účtu žáka - ze zaslané zálohy). Peníze na účtu svého dítěte musíte mít v ŠoP nejpozději 31. 8. 2020, v opačném případě nebude k Vaší přihlášce přihlíženo a místo bude postoupeno dalšímu zájemci. V případě odhlášení dítěte z pravidelné docházky do ŠD se vrací poměrná část úplaty.

 

Školní online pokladna

Jak již bylo popsáno výše, veškeré platby vůči skole probíhají skrze školní online pokladnu (stržením příslušné částky z účtu žáka - ze zaslané zálohy). Kromě úhrady například za družinu bude pokladna využívána pro platby za pracovní sešity (v případě přípravné třídy odhadujeme tuto částku na cca 800 Kč, v případě 1. tříd na 1200 Kč). Návod ke školní online pokladně je na umístěn na webových stránkách školy (ID školy je 61386961).

 

Seznam pomůcek pro 1. třídu

Doporučujeme kupovat pomůcky kvalitní, nejlépe české výroby. Dětem se s nimi ve škole lépe pracuje. Detaily, týkajících se pomůcek na vyučování apod., si s paní učitelkou domluvíte na první třídní schůzce. Všechny pomůcky je nutné mít podepsané (jménem – nikoliv značkou). 

 • stírací tabulka (A4), 2 – 3 fixy k ní, vše v plastové obálce
 • plastové desky s gumičkou (A4) 2 ks
 • kufřík na výtvarné potřeby (35 x 22 cm)
 • penál max. 2 patra
 • tužky č. 1 a 2 po 2 kusech   
 • guma – bílá, hodně měkká
 • fixy – základní barvy
 • ořezávátko i na trojhranné pastelky, popř.i tužky
 • nůžky –„dobře stříhací“ (jsou i pro leváky) 2 ks
 • tyčinkové lepidlo Kores 2 ks
 • universální tekuté lepidlo Herkules ( ne velké balení)
 • vodové barvy – velké
 • paleta
 • kelímek na vodu – větší, plastový ( ne sadu)
 • tempery 10 – 12 ks ( ne menší počet)
 • noviny nebo PVC ubrus cca 1 x 0,5 m na pokrytí lavice
 • nízká houbička na nádobí, hadřík
 • štětce – 4 - 6 ks plochých, různé velikosti
 • voskovky min.12 ks
 • pracovní oblečení na VV ( větší tričko, zástěrka ….)
 • sportovní oblečení na TV (tričko, legíny/kraťasy,pevné sportovní boty s bílou podrážkou s vhodným zavazováním), vše v látkovém pytli
 • pevné přezůvky
 • prostírání na lavici při svačině
 • 2 role papírových utěrek, 1 krabička tahacích papírových kapesníků
 • obaly – pevné, průhledné (zatím 5 ks A4 a 5 ks A5)
 • desky na číslice

 desky na písmena – kupujte až po 1. třídní schůzce (nepoužívají všechny třídy)

 

Seznam pomůcek pro přípravou třídu

Na třídní schůzce 1. 9. 2020 od 9:00 vás paní učitelka seznámí a ukáže pomůcky pro děti z přípravné třídy.

 

Rozdělení do tříd

Rozdělení do jednotlivých tříd provádíme v 1. polovině měsíce srpna. Poté bude zveřejněno na dveřích školy (budovy Nad Parkem). O zveřejnění budeme informovat skrze webové stránky školy.

 

Informace ze "školní jídelny"

Základní škola Vladislava Vančury neprovozuje vlastní školní jídelnu. Stravování zajišťuje "sesterská organizace" zřizovaná MČ Praha-Zbraslav, Zařízení školního stravování Praha-Zbraslav. Na jejich webových stránkách naleznete všechny informace a také dokumenty potřebné pro přihlášení obědů pro své děti. 

 

 

Copyright © 2010 - 2020 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.