Matematický klokan

V pátek 22. 3. 2019 probíhala na naší škole celostátní matematická soutěž Matematický klokan. Žáci 2. a 3. tříd soutěžili v kategorii Cvrček, žáci 4. a 5. tříd v kategorii Klokánek, žáci 6. a 7. tříd v kategorii Kadet a žáci 8. a 9. tříd v kategorii Benjamin.
Na 1. stupni: Kategorie Cvrček obsahovala 18 úloh a kategorie Klokánek 24 úloh. Úlohy byly podle předpokládané obtížnosti rozděleny na tříbodové, čtyřbodové a pětibodové. Za každou správnou odpověď získali soutěžící příslušný počet bodů, za každou nezodpovězenou úlohu nezískali ani neztratili žádný bod (0 bodů), za každou nesprávnou odpověď byl 1 bod odečten. V kategorii Cvrček vstupovali žáci do soutěže s 18 body a maximální počet získaných bodů byl 90. V kategorii Klokánek vstupovali žáci do soutěže s 24 body a maximální počet získaných bodů byl 120.
Výsledková listina nejúspěšnějších řešitelů z prvního stupně.

Příjmení

Filip

Rubeš

90

Jonáš

Stříbrný

85

Nela

Podloucká

84

Michal

Knoška

120

Tereza

Gavlasová

109

Jan

Kutnar

106

3. 4. 2019 při slavnostním vyhlášení vítězů byli nejlepší řešitelé odměněni diplomem a dřevěným, ručně vyřezávaným klokánkem ve třech velikostech, symbolem soutěže.
Fotografie ze slavnostního předávání cen.

Copyright © 2010 - 2019 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.