ZÁKLADNÍ ŠKOLA VLADISLAVA VANČURY PRAHA ZBRASLAV

Tabletový den

Na Den učitelů 28. 3. 2019 byl domluven ve třídě 5. D „Tabletový den“. Cílem bylo oslavit Den učitelů nastavením, zprovozněním a vyzkoušením tabletů ve výuce. Škola zakoupila k používání pro žáky do jedné třídy tablety a žáci z 5. D byli první, kteří si práci s nimi mohli vyzkoušet.
Nejdříve jsme museli do tabletů zadat všechna hesla pro spojení s wifi a pro další úkony. Tato část nebyla moc zábavná. Zase jsme určitě pomohli ostatním třídám, kterým už tablety budou fungovat po zapnutí. Nakonec jsme si přeci jen zahráli několik her na procvičení učiva matematiky i českého jazyka a po propojení interaktivního displeje s tablety byla při soutěži i velká legrace. Na konci jsme ještě vyzkoušeli na tabletech čtečky QR kódů a už se těšíme, až je budeme moci využít znovu.
Zapsala Blanka Hengelová

Copyright © 2010 - 2020 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.