Základní škola Vladislava Vančury

Oznámení školy

Vyjádření pedagogického sboru k dění okolo konkurzu

Vážení rodiče a přátelé školy,
je pro nás smutným zjištěním, že i v dnešní době dochází k cenzuře příspěvků na sociálních sítích, a to i přesto, že se nejedná o útočný, zákeřný, či jinak urážlivý obsah. V pondělí 25. března 2019 byla naším učitelským sborem sepsána žádost na facebookové stránky MČ Praha – Zbraslav o vyjádření k emailu, který koluje mezi lidmi a jehož obsah nás nenechal chladnými. Místo adekvátní odpovědi jsme se dočkali smazání příspěvku a zablokování profilu. Ať už tento email psala paní magistra Wildová, která je pod ním podepsaná, nebo kdokoliv jiný, jsme z jeho obsahu znepokojeni a rádi bychom tímto otevřeným dopisem uvedli Vám rodičům vše na pravou míru.
 
   Základní škola Vladislava Vančury prošla v nedávné době hloubkovým šetřením České školní inspekce, a to s výsledky více než uspokojivými. Nejsme škola s inovativním programem, přesto ve výuce zapojujeme rozmanité metody práce, moderní pomůcky, techniku i alternativní způsoby výuky. Vašim dětem se každý z nás věnuje stoprocentně a s nejlepšími úmysly. Naším cílem je z dětí vychovat vzdělané, slušné a samostatné jedince, kteří budou perfektně připraveni pro další studia i celý život. Je pro nás proto velmi těžké číst email, který naši práci přirovnává ke škole 80. let a snaží se vytvořit dojem, že nejdeme dostatečně s dobou a nový ředitel má zajistit celkovou nápravu vzdělávání, klimatu i kultury školy. Obáváme se, že tento email by mohl ovlivnit potencionální kandidáty na nového ředitele ZŠ Vladislava Vančury, kteří nedostávají objektivní informace o stavu našeho vzdělávacího zařízení. Rovněž pedagogický sbor by mohl utrpět velké šrámy na dobré pověsti, které se pak jen těžko napravují.
 
   Věříme, že i pod novým vedením bude zachován vysoký standard naší školy a doufáme, že se situace kolem konkurzního řízení zklidní natolik, že nám dovolí soustředit se na vzdělávání a výchovu vašich dětí, protože právě to je náplní naší práce a chceme se jí věnovat naplno a s náležitou péčí.
 
Pedagogický sbor ZŠ Vladislava Vančury
 
Odkaz na webové stránky České školní inspekce:
https://www.csicr.cz/cz/Dokumenty/Inspekcni-zpravy?d=667

 
Původní verze emailu, o kterém mluvíme:

Vyhlásili jsme konkurz na ředitele základní školy.
Jsme vstřícný a spolupracující zřizovatel. Školu jsme zrekonstruovali a vybavili vším možným. Nešetříme financemi, nešetříme pomocí, a naopak se snažíme ředitele ušetřit zbytečné administrativy a byrokracie. Jsme normální a nehledáme žádné výstřelky. Hledáme někoho, kdo nám bude dobrým partnerem s vlastním názorem při dalším rozvoji školy. Chceme se zaměřit na zlepšení obsahu školy, tedy kvality řízení, práce s pedagogickým sborem, přístupu k dětem a procesu vzdělávání a výchovy, na zlepšení kultury a klimatu školy.
Zkrátka se nechceme spokojit se "školou z osmdesátých let", když máme možnost to dělat jinak. :)
Termín přihlášek je do 12. 4. 2019.
 
Zuzana Wildová
 
Kategorie: