Základní škola Vladislava Vančury

Oznámení školy

Naši mladí fotbalisté z 8. a 9. tříd získali zlato!

V polovině října se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola v minikopané, kde bojovala družstva základních škol o co nejlepší umístění. V tomto roce jsme si dali za cíl postoupit do krajského kola. První den soutěže jsme nastoupili hned od začátku naladěni na vítěznou vlnu a skončili na prvním místě, čímž jsme si zajistili přímý postup do finále, kde jsme všechny zápasy vyhráli. Některá utkání byla napínavá až do poslední chvíle. V boji o první a druhé místo rozhodly až penalty. Zde proti nám nastoupilo družstvo ze ZŠ Barrandov. Na penalty jsme byli úspěšnější a obsadili první místo. Umístění na prvním místě nám zajistilo postup do krajského kola, které proběhlo o týden později. Pražské kolo jsme nemohli absolvovat v plném složení, chyběli nám tři hráči (nemoc, sportovní a školní povinnosti).  Přesto nám postup do finále utekl opravdu jen o kousek. Umístili jsme se na třetím místě ve skupině. Druhé postupové místo nám v posledním zápase uniklo o dva nešťastně obdržené góly od chlapců z Čakovic, kteří hráli opravdu pěknou týmovou hru. Jejich postup byl skutečně zasloužený. Z prvního místa postupoval tým Sparty (ZŠ Marjánka).
Ve stejných termínech probíhal i turnaj v minikopané žáků 6. a 7. tříd. Zde jsme nebyli tak úspěšní, chyběl nám brankář (fotbalista). První den turnaje jsme postoupili do finálových bojů z druhého místa. Ve finále jsme podávali spíše průměrné výkony. Umístění na 6. místě (z 12 týmů) odpovídalo našim možnostem.
Závěrem bych chtěla poděkovat chlapcům z 8. a 9. tříd nejen za jejich vynikající umístění v turnaji, ale především za jejich nasazení po celou dobu turnaje. Na hře tohoto družstva jsem po dlouhé době (co chodím na školní turnaje) viděla touhu po vítězství, ochotu pracovat pro tým a hru srdcem. To vše je pro mě bez ohledu na umístění v turnaji cennější než jakákoli medaile.
 
IMG 2568
 
Iveta Teřlová
Kategorie: