Základní škola Vladislava Vančury

Oznámení školy

Děti dětem

Jak už to tak bývá, nám „reportérům“ žádná akce neuteče. Tentokrát jsme se vydali na akci, která se uskutečnila na začátku března a byla plná dětí a knih.
Březnu se totiž říká Měsíc knihy, a proto paní učitelky ze školky Matjuchinky vymyslely akci, ve které děti předčítají dětem. Studenti druhého stupně byli vybráni češtinářkami, aby předškoláčkům představili nějakou tu zajímavou literaturu. Dvě deváťačky ( Denisa Hanušová a Romana Vejvodová) a dvě dívky ze 6. C ( Aneta Rajdíková a Bára Vacková) si vybraly spíše knížky pohádkové. Nejvíce zaujala ta s názvem Flekaté pohádky, ale kromě této knížky měla děvčata k dispozici také oblíbený příběh od Josefa Čapka - Povídání o pejskovi a kočičce. Nesměly chybět ani typické pohádky, například Žabí princ, Vlk a sedm kůzlátek, Locika, Perníková chaloupka a mnoho dalších.  Některá dítka při čtení usnula hned, ovšem některým dětem se pohádky velmi líbily a zaujaly je natolik, že zůstaly po celou dobu čtení vzhůru. Dívky byly z dětí nadšené, a proto s nimi ve školce zůstaly až do doby, než si je rodiče začali vyzvedávat. Chvíli si s nimi hrály a děti si je natolik oblíbily, že jim na rozloučenou namalovaly obrázek.                                                                                                                                                                                    
A co říci závěrem? Že se velmi vydařila a příští rok se na ni mohou děti těšit znovu.
                                      
Připravila Bára Vacková

Kategorie: