budova Hauptova      +420 257 921 262
budova Nad Parkem  +420 257 921 629
školní družina           +420 257 920 885

email:                     skola@zs-zbraslav.czPřírodovědný klokan 2018

Kategorie:

Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Soutěží se ve 2 kategoriích Kadet a Junior.

Žáci 8. a 9. tříd a žáci odpovídajících ročníků gymnázií soutěží v kategorii KADET.
JAN ČECH se v této soutěži umístil na 2. místě v obvodu Praha 5 a 13. Moc gratulujeme.

 

Jitka Pokorová

Naši mladí fotbalisté z 8. a 9. tříd získali zlato!

Kategorie:
V polovině října se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola v minikopané, kde bojovala družstva základních škol o co nejlepší umístění. V tomto roce jsme si dali za cíl postoupit do krajského kola. První den soutěže jsme nastoupili hned od začátku naladěni na vítěznou vlnu a skončili na prvním místě, čímž jsme si zajistili přímý postup do finále, kde jsme všechny zápasy vyhráli. Některá utkání byla napínavá až do poslední chvíle. V boji o první a druhé místo rozhodly až penalty. Zde proti nám nastoupilo družstvo ze ZŠ Barrandov. Na penalty jsme byli úspěšnější a obsadili první místo. Umístění na prvním místě nám zajistilo postup do krajského kola, které proběhlo o týden později. Pražské kolo jsme nemohli absolvovat v plném složení, chyběli nám tři hráči (nemoc, sportovní a školní povinnosti).  Přesto nám postup do finále utekl opravdu jen o kousek. Umístili jsme se na třetím místě ve skupině. Druhé postupové místo nám v posledním zápase uniklo o dva nešťastně obdržené góly od chlapců z Čakovic, kteří hráli opravdu pěknou týmovou hru. Jejich postup byl skutečně zasloužený. Z prvního místa postupoval tým Sparty (ZŠ Marjánka).
Ve stejných termínech probíhal i turnaj v minikopané žáků 6. a 7. tříd. Zde jsme nebyli tak úspěšní, chyběl nám brankář (fotbalista). První den turnaje jsme postoupili do finálových bojů z druhého místa. Ve finále jsme podávali spíše průměrné výkony. Umístění na 6. místě (z 12 týmů) odpovídalo našim možnostem.
Závěrem bych chtěla poděkovat chlapcům z 8. a 9. tříd nejen za jejich vynikající umístění v turnaji, ale především za jejich nasazení po celou dobu turnaje. Na hře tohoto družstva jsem po dlouhé době (co chodím na školní turnaje) viděla touhu po vítězství, ochotu pracovat pro tým a hru srdcem. To vše je pro mě bez ohledu na umístění v turnaji cennější než jakákoli medaile.
 
IMG 2568
 
Iveta Teřlová

Dva tituty mistryně světa pro žákyně deváté a páté třídy

Kategorie:
Ve dnech 15. – 19.10.2018 se v holandském městě Leiden konalo Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech, kterého se zúčastnila žákyně devátého ročníku – Petra Křečková. Šampionátu se zúčastnilo přes 800 závodníků z celého světa. Nejpočetnější výpravou byla Česká republika, Rusko a Austrálie. Mezi reprezentanty z České republiky bylo také 20 závodnic z chuchelského klubu AEROBIC TEAM Praha, které se nominovaly hned v šesti kategoriích – kadet ženy, junior ženy, junior duo, ARMY (kadet fitness tým aerobic grande), QUEEN (kadet tým aerobic performance) a PIRÁTKY (junior tým aerobic performance s Petrou Křečkovou).
Juniorský tým Pirátek závod Aerobic Performance absolutně ovládl. Od prvních kol porážely celé startovní pole a ve finále se na vlně monumentální hudby z filmu Piráti z Karibiku děvčata vyvezla až na vrchol nejvyšší a titul mistryň světa byl doma.
Ze srdce blahopřejeme k úžasnému úspěchu a přejeme mnoho dalších sportovních titulů, zážitků a splněných snů.
Zdroj: Petra Křečková (Mgr. Veronika Buriš) 
 
Již ze zmíněného MS v aerobicu nám další titul Mistrů světa přivezla naše studentka Nicol Mia Krákorová z 5.E V kategorii kadet fitness grande 11-13 let se sestavou Army ohromují celou sezonu .Nutno podotknout že tým Army a Pirátky letos získali také titul Mistrů Evropy,České republiky a nyní  i titul Mistrů světa.Jsme na naše děvčate neskutečně pyšní.
 

Výsledky voleb do školské rady

Kategorie:
Celkový počet oprávněných voličů  658
Celkový počet zúčastněných voličů 117
Celkový počet odevzdaných hlasovacích lístků   117
Celkový počet platných hlasovacích lístků    116
     
Výsledková listina - zástupci rodičů    
Příjmení a jméno kandidáta: počet získaných hlasů: konečné pořadí:
1/ Bohatec  Tomáš 56 1.
2/ Fuksa  Vilém  20 5.
3/ Hloupá Klára 18 6.
4/ Hlubinková Lenka 30 3.
5/ Kůstková Tereza 53 2.
6/ Linhartová Sandra 25 4.
7/ Macourková Sáva 17 7.
8/ Vlašaná Šárka 13 8.
     
     
Výsledková listina - zástupci učitelů    
1/ Danešová Kateřina    
2/ Vávrová Martina    
 
 

  
                          
         

Průzkum vzdělávacích kapacit

Kategorie:
Vážení spoluobčané, 
dovolujeme si Vás požádat o vyjádření Vašeho názoru na oblast vzdělávání na území správního obvodu Prahy 16.
Věnujte prosím několik málo minut vyplnění jednoduchého dotazníku, který poslouží pro získání lepšího přehledu o některých základních aspektech vzdělávání a volnočasových aktivit.
 
Dotazník je anonymní a lze jej vyplnit do 20. října 2018 pod tímto odkazem: https://1url.cz/sMu8k
 
Děkujeme za spolupráci.