skola@zs-zbraslav.cz

budova Hauptova      +420 257 921 262
budova Nad Parkem  +420 257 921 629
školní družina           +420 257 920 885

GDPR

Kategorie:

Vážení rodiče,

dle nařízení Evropské unie, které vstoupí v účinnost 25. 5. 2018, jehož cílem je zvýšit úroveň ochrany osobních údajů a posílit práva občanů Evropské unie v této oblasti, budou školní fotky umístěny pod odkazem Nástěnka. Tato sekce bude přístupná pouze pro registrované uživatele a bude neveřejná.

V rámci veřejného zájmu propagace školy budeme zveřejňovat školní aktuality bez fotek dětí.

 

Vedení školy

Výpravy za uměním - Josef Lada ožívá v Tančícím domě

Kategorie:

„Dětská duše je jako čistá gramofonová deska, do které se vryjí všechny dojmy od nejútlejšího mládí. “                                                                            (Citát Josefa Lady si poznamenala při své návštěvě výstavy Adéla Simeonová z 8. A).                                                                                                      

Po impresionistech vyrazily opět některé třídy za zcela jiným druhem umění, aby si oživily nejkrásnější vzpomínky na obrázky, které k nim promlouvaly už v raném dětství. Galerie Tančícího domu připravila unikátní výstavu SEDMIČKY JOSEFA LADY.                                                                                                                                                                                            

Za žáky 6. C, 7. AB a 8. AB se rozdělí o své dojmy Magdaléna Kočí z 8. B…                                                                                                                      

Už vstup do krásné budovy nám dětem učaroval „svými pohyby“ naznačujícími tanec. Tančící dům! Muž a žena držící se za ruce nám otevírali náruč.                                                  

Výtahem jsme se vyvezli až do posledního patra, kde nás výhled přemluvil k dlouhé době udivených pohledů.                       

Stáli jsme usměvaví na „ramenou statného partnera“ a před očima měli Petřín, Pražský hrad, Karlův most a Národní divadlo, které oddělil šumějící proud Vltavy. Když jsme si nacvakali pár fotek, usedli jsme do přepychové restaurace a skrze sklo se naposledy pokochali pohledem ven. Po chvíli jsme se vrátili na místo, kde výstava začínala.                                          

Pestré kombinace Ladových obrázků nás dostávaly do rozpaků. Kam stočit pohled dřív? Kocour Mikeš a jeho kamarádi, Bubáci a hastrmani, Rusalky, Bitky v hospodě a támhle Ponocný! Toho jsme přece popisovali v 7. třídě při hodině slohu. Na čtyři stovky obrazů a obrázků, komiksy, ilustrace, kostýmy a dekorace k filmu Hrátky s čertem zaplnily výstavní prostory ve čtyřech podlažích. Na chvíli jsme se usadili a podívali se na jeden díl Kocoura Mikeše. Nahlédli jsme i do malířovy pracovny, kde seděl za stolem Mistr v životní velikosti. Možná právě dopisoval poslední stránky své vzpomínkové knihy Kronika mého života. K  prohlédnutí byl i bohatě rozvětvený rodokmen, zmenšený model jeho rodné chaloupky, malířské pomůcky i předměty denní potřeby. Nádhera!  

Výstava byla překrásná. Dověděli jsme se spoustu zajímavých věcí o Ladově životě, o jeho práci, o jeho přátelích. Mnohé obrazy působily komicky a dodávaly veselou náladu. Návštěva této unikátní výstavy poskytla zcela jistě  nezapomenutelný zážitek návštěvníkům všech věkových kategorií.                                                                                                 

Máte-li čas a chuť, přijďte se zasnít a vrátit se do dětských let i vy.

Fotografie přibližují návštěvu dětí ze 6. C

Tváře plné úsměvů

Kategorie:

Pro tři březnové dny roku 2018 připravila Mateřská školka Matjuchinova trochu netradiční odpoledne pro děti.
Akci organizovala paní Veronika Kovaříková, učitelka v této školce, a přizvala si k ní děvčata z druhého stupně zdejší školy. O výběr dívek se postaraly učitelky češtiny, které svěřily tuto nelehkou úlohu Anetě Rajdíkové a Báře Vackové ze 6. C a Denise Hanušové a Romaně Vejvodové 
z 9.  A. Než se děti uchýlily ke spánku, holky přečetly pohádku. Každá z dívek předčítala přibližně sedm krátkých příběhů. Kdo chtěl spát, usnul rychle, komu se nechtělo, ten poslouchal.
Březen je znám také pod názvem Měsíc knihy. Proto si ho každý rok připomínají v knihovnách, ve školách či školkách čtením. Třeba „od velkých - pro malé.‘‘
Poslední slovo nám do „redakce“  dodaly samotné děti. K obrázku s princeznou  připojily i vzkaz: „My všichni ze třídy moc holkám děkujeme!‘‘
Akce nadchla nejen naši redakci a děti ve školce, ale, jak doufáme, i jejich rodiče. No, co jiného dodat. Smekáme klobouky….
                        
Připravila Aneta Rajdíková

Hejného metoda pro rodiče předškoláků

Kategorie:

Kapacita semináře, který se uskuteční 28. 3. 2018, je naplněna. Děkujeme za Váš zájem.

Pro případné další zájemce otvíráme druhý termín 3. 4. 2018 v čase od 17:00 do 18:30 v I. D třídě. Místo si můžete rezervovat zde: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Táňa Mutinová

 (Certifikovaný lektor Hejného metody)

Děti dětem

Kategorie:

Jak už to tak bývá, nám „reportérům“ žádná akce neuteče. Tentokrát jsme se vydali na akci, která se uskutečnila na začátku března a byla plná dětí a knih.
Březnu se totiž říká Měsíc knihy, a proto paní učitelky ze školky Matjuchinky vymyslely akci, ve které děti předčítají dětem. Studenti druhého stupně byli vybráni češtinářkami, aby předškoláčkům představili nějakou tu zajímavou literaturu. Dvě deváťačky ( Denisa Hanušová a Romana Vejvodová) a dvě dívky ze 6. C ( Aneta Rajdíková a Bára Vacková) si vybraly spíše knížky pohádkové. Nejvíce zaujala ta s názvem Flekaté pohádky, ale kromě této knížky měla děvčata k dispozici také oblíbený příběh od Josefa Čapka - Povídání o pejskovi a kočičce. Nesměly chybět ani typické pohádky, například Žabí princ, Vlk a sedm kůzlátek, Locika, Perníková chaloupka a mnoho dalších.  Některá dítka při čtení usnula hned, ovšem některým dětem se pohádky velmi líbily a zaujaly je natolik, že zůstaly po celou dobu čtení vzhůru. Dívky byly z dětí nadšené, a proto s nimi ve školce zůstaly až do doby, než si je rodiče začali vyzvedávat. Chvíli si s nimi hrály a děti si je natolik oblíbily, že jim na rozloučenou namalovaly obrázek.                                                                                                                                                                                    
A co říci závěrem? Že se velmi vydařila a příští rok se na ni mohou děti těšit znovu.
                                      
Připravila Bára Vacková