budova Hauptova      +420 257 921 262

email:                     skola@zs-zbraslav.cz

Přírodovědný klokan 2018

Kategorie:

Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Soutěží se ve 2 kategoriích Kadet a Junior.

Žáci 8. a 9. tříd a žáci odpovídajících ročníků gymnázií soutěží v kategorii KADET.
JAN ČECH se v této soutěži umístil na 2. místě v obvodu Praha 5 a 13. Moc gratulujeme.

Jitka Pokorová

Naši mladí fotbalisté z 8. a 9. tříd získali zlato!

Kategorie:
V polovině října se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola v minikopané, kde bojovala družstva základních škol o co nejlepší umístění. V tomto roce jsme si dali za cíl postoupit do krajského kola. První den soutěže jsme nastoupili hned od začátku naladěni na vítěznou vlnu a skončili na prvním místě, čímž jsme si zajistili přímý postup do finále, kde jsme všechny zápasy vyhráli. Některá utkání byla napínavá až do poslední chvíle. V boji o první a druhé místo rozhodly až penalty. Zde proti nám nastoupilo družstvo ze ZŠ Barrandov. Na penalty jsme byli úspěšnější a obsadili první místo. Umístění na prvním místě nám zajistilo postup do krajského kola, které proběhlo o týden později. Pražské kolo jsme nemohli absolvovat v plném složení, chyběli nám tři hráči (nemoc, sportovní a školní povinnosti).  Přesto nám postup do finále utekl opravdu jen o kousek. Umístili jsme se na třetím místě ve skupině. Druhé postupové místo nám v posledním zápase uniklo o dva nešťastně obdržené góly od chlapců z Čakovic, kteří hráli opravdu pěknou týmovou hru. Jejich postup byl skutečně zasloužený. Z prvního místa postupoval tým Sparty (ZŠ Marjánka).
Ve stejných termínech probíhal i turnaj v minikopané žáků 6. a 7. tříd. Zde jsme nebyli tak úspěšní, chyběl nám brankář (fotbalista). První den turnaje jsme postoupili do finálových bojů z druhého místa. Ve finále jsme podávali spíše průměrné výkony. Umístění na 6. místě (z 12 týmů) odpovídalo našim možnostem.
Závěrem bych chtěla poděkovat chlapcům z 8. a 9. tříd nejen za jejich vynikající umístění v turnaji, ale především za jejich nasazení po celou dobu turnaje. Na hře tohoto družstva jsem po dlouhé době (co chodím na školní turnaje) viděla touhu po vítězství, ochotu pracovat pro tým a hru srdcem. To vše je pro mě bez ohledu na umístění v turnaji cennější než jakákoli medaile.

Iveta Teřlová

Dva tituty mistryně světa pro žákyně deváté a páté třídy

Kategorie:
Ve dnech 15. – 19.10.2018 se v holandském městě Leiden konalo Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech, kterého se zúčastnila žákyně devátého ročníku – Petra Křečková. Šampionátu se zúčastnilo přes 800 závodníků z celého světa. Nejpočetnější výpravou byla Česká republika, Rusko a Austrálie. Mezi reprezentanty z České republiky bylo také 20 závodnic z chuchelského klubu AEROBIC TEAM Praha, které se nominovaly hned v šesti kategoriích – kadet ženy, junior ženy, junior duo, ARMY (kadet fitness tým aerobic grande), QUEEN (kadet tým aerobic performance) a PIRÁTKY (junior tým aerobic performance s Petrou Křečkovou).
Juniorský tým Pirátek závod Aerobic Performance absolutně ovládl. Od prvních kol porážely celé startovní pole a ve finále se na vlně monumentální hudby z filmu Piráti z Karibiku děvčata vyvezla až na vrchol nejvyšší a titul mistryň světa byl doma.
Ze srdce blahopřejeme k úžasnému úspěchu a přejeme mnoho dalších sportovních titulů, zážitků a splněných snů.
Zdroj: Petra Křečková (Mgr. Veronika Buriš)

Již ze zmíněného MS v aerobicu nám další titul Mistrů světa přivezla naše studentka Nicol Mia Krákorová z 5.E V kategorii kadet fitness grande 11-13 let se sestavou Army ohromují celou sezonu .Nutno podotknout že tým Army a Pirátky letos získali také titul Mistrů Evropy,České republiky a nyní  i titul Mistrů světa.Jsme na naše děvčate neskutečně pyšní.

Výsledky voleb do školské rady

Celkový počet oprávněných voličů  658
Celkový počet zúčastněných voličů 117
Celkový počet odevzdaných hlasovacích lístků   117
Celkový počet platných hlasovacích lístků    116

Výsledková listina - zástupci rodičů
Příjmení a jméno kandidáta: počet získaných hlasů: konečné pořadí:
1/ Bohatec  Tomáš 56 1.
2/ Fuksa  Vilém  20 5.
3/ Hloupá Klára 18 6.
4/ Hlubinková Lenka 30 3.
5/ Kůstková Tereza 53 2.
6/ Linhartová Sandra 25 4.
7/ Macourková Sáva 17 7.
8/ Vlašaná Šárka 13 8.

Výsledková listina - zástupci učitelů
1/ Danešová Kateřina
2/ Vávrová Martina

Průzkum vzdělávacích kapacit

Vážení spoluobčané,
dovolujeme si Vás požádat o vyjádření Vašeho názoru na oblast vzdělávání na území správního obvodu Prahy 16.
Věnujte prosím několik málo minut vyplnění jednoduchého dotazníku, který poslouží pro získání lepšího přehledu o některých základních aspektech vzdělávání a volnočasových aktivit.

Dotazník je anonymní a lze jej vyplnit do 20. října 2018 pod tímto odkazem: https://1url.cz/sMu8k

Děkujeme za spolupráci.