ZÁKLADNÍ ŠKOLA VLADISLAVA VANČURY PRAHA ZBRASLAV

Naše vize v ICT: Wi-fi a BYOD

Chceme, aby v každé třídě bylo pro žáky dostupné wi-fi připojení, což považujeme v dnešní době jako standart.

Platforma Cisco Meraki může nabídnout žákům připojení k internetu prostřednictvím wi-fi, ale zároveň zajistit, aby tato síť byla dostatečně stabilní a bezpečná nejen z hlediska obrany proti možnému útoku hackerů, ale aby dokázala také chránit žáky před nevhodným obsahem. Cloudové rozhraní pro správu umožňuje administrátorům udržet si přesný přehled nejen o jednotlivých přístupových bodech, ale také o připojených zařízeních. Celou bezdrátovou síť přitom mohou spravovat v podstatě odkudkoli a z jakéhokoli zařízení.
 
To školám sníží náklady, protože správce sítě nemusí být ve škole fyzicky přítomen a jeden specialista tak může obsluhovat více škol najednou. Stejně tak lze do sítě přidat přístupový bod, který může být předkonfigurován ve správcovském rozhraní na dálku, takže jeho samotné připojení do sítě a rozšíření či vylepšení pokrytí ve škole zvládne i mírně pokročilý uživatel.
 
Přístupové body Cisco Meraki navíc umožňují zablokovat přístup k určitým stránkám a chránit tak žáky a studenty před nevhodným obsahem. Lze je dokonce nastavit tak, aby aplikovaly různá pravidla v závislosti na tom, kde jsou umístěny, nebo v závislosti na čase. Školy si tak mohou nastavit, že přístupové body zajišťující pokrytí ve třídách dovolí žákům během vyučovací hodiny prohlížet výhradně stránky související s výukou, či jim například nedovolí přistupovat během hodin k Facebooku a dalším sociálním sítím. Naopak během přestávek mohou blokovat pouze stránky s obsahem pro dospělé. Naopak přístupový bod umístěný třeba v jídelně či šatnách nemusí časová omezení využívat vůbec.
 
V současné době škole nemá takové finační možnosti, aby si toto řešení mohla dovolit.
 
BYOD aneb přines si vlastní zařízení
Díky tomu, že budou mít žáci dostupné připojení k wi-fi, bude možné v rámci výuky zahrnout i žákovské zařízení z domova. Pokud žáci nebudou mít vlastní zařízení, škola bude mít k dispozici tablet s operačním systémem Windows, který může žákům v rámci výuky poskytnout.
 
Podívejte se na scénáře využítí tabletů ve školách, my preferujeme BYOD

 

 
 
 

Copyright © 2010 - 2020 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.