Současný stav ICT ve škole

Základní škola Vladislava Vančury si zvolila ICT koncept na platformě Windows, kde využívá multilicenční programy ve vzdělávání a balík nástrojů sady Office 365.

Multilicenční řešení pomáhá pokrýt celou školu nejnovější verzí operačního systému Windows a nejnovější verzí sady Office 365. Škola využívá speciální sady Windows 10 Education.

V případě zájmu je možné si pročíst materiály, jak Microsoft podporuje školství a také Souhrnnou zprávu ve vzdělávání, kde se můžete podívat na různé modely referečních škol.

Ostatní materiály najdete v sekci Dokumenty / ICT

S novými technologiemi se vyvíjejí také výukové metody. Moderní vyučovací proces už zdaleka není jen o tom, že vyučující přednáší a žáci znuděně poslouchají. Ke slovu se hlásí interaktivita. Z posluchačů se stávají zapojení aktéři, které učení opravdu baví.

Škola disponuje interaktivními tabulemi Smart Board a také tabulemi značky Panasonic.

Celkem učitelé používají 15ks SMART Boardů, 5ks SMART Vizualizérů a 4 ks tabulí Panasonic.

Rádi bychom tuto technologii rozšířili do všech tříd.

Poskytovatelem internetového připojení je místní sdružení Southprague.net.

Připojení je zajištěno pro budovu Hauptova a pro budovu Nad Parkem.

Škola má k dispozici v budově Hauptova 250 MB / 90 MB a v budově Nad Parkem 90 MB / 30 MB.

Veškeré servery i pracovní stanice jsou zabezpečeny antivirových řešením od společnosti ESET.

POČÍTAČOVÉ UČEBNY

V budově Nad Parkem je k dispozici žákům celkem 30 pracovních stanic a v budově Hauptova celkem 30 žákovských stanic.

Bezpečnost surfování na internetu je zajištěna v rámci projektu http://ibezpecne.cz/

AULA

Škola má v budově Hauptova prezenční místnost s počítačem, ozvučením a velkým plátnem. Využívá jí také široká veřejnost z řad místních sdružení.

V budově Nad Parkem je nově vybudovaná MMT (multimediální tělocvična).

INTERAKTIVNÍ TABULE

Celkový počet interaktivních tabulí je 17, z toho 5 tabulí je v budově Nad Parkem a 12 tabulí v budově Hauptova.

Na čem pracujeme?

VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ

Tomuto tématu věnujeme velkou pozornost. Jedná se o dlouhodobý vzdělávací plán. Chceme, aby se učitelé nebáli používat nástroje pro komunikaci s rodiči, tak i moderní a interaktivní prvky ve výuce.

Vzhledem k tomu, že se stav pracovních, žákovských stanic a interaktivních tabulí každým rokem mění, jsou tyto informace aktualizovány vždy začátkem nového školního roku.

Plánovaná aktualizace stavu ICT ve škole bude zveřejněna na jaře 2019 (březen - duben).

Copyright © 2010 - 2020 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.