Školní řád rozšířen o pravidla pro distanční výuku

Milí rodiče,

na základě požadavků MŠMT jsme rozšířili školní řád o pravidla pro distanční výuku - jedinou změnou je přidání kapitoly 7:

7. Distanční výuka

• Žáci jsou povinni se řádně vzdělávat i pokud je školou vyhlášena distanční forma výuky. Případné překážky k zapojení žáka do distanční výuky jsou zákonní zástupci povinni řešit bez odkladu s třídním učitelem, případně s vedením školy.
  • Distanční výuka (hodiny „on-line“) je pro žáky povinná, probíhá prostřednictvím nástroje Microsoft Teams nebo pomocí jiného nástroje schváleného vedením školy dle rozvrhu v informačním systému školy. Žáci jsou povinni sledovat případné změny v rozvrhu.
  • Zákonný zástupce žáka je povinen dokládat důvody nepřítomnosti žáka na distanční výuce podle stejných pravidel jako pro prezenční výuku.
  • Distanční výuka je zpravidla doplněna o domácí úkoly, které jsou povinni žáci plnit v zadaném termínu.
  • Materiály pro výuku nebo výstupy žáků jsou předávány elektronicky pomocí nástroje Microsoft Teams nebo jiným dohodnutým způsobem, případně po dohodě s učitelem na recepci školy.
  • Hodnocení žáků je přizpůsobeno aspektům distanční výuky, žáky s formou hodnocení seznámí vyučující.

Nový školní řád byl schválen školskou radou 14. 1. 2021 a je platný od 1. 2. 2021, jeho úplné znění najdete zde.

Tomáš Obdržálek, ředitel školy