Epidemie chřipky - současný stav v naší škole

Vážení zákonní zástupci,

stále více z vás se na mě obrací s dotazem na "chřipkové prázdniny". V současné době (data ke čtvrtku 30. 1.) byla nemocnost našich žáků pod úrovní popsanou v metodickém pokynu hygienické stanice, ale k této hodnotě se velmi přibližujeme.

Vzhledem k tomu, že chřipka (klasická či střevní) se u dětí vyskytuje a v minulém týdnu se nemocnost neustále zvyšovala, žádám Vás o ohleduplnost k ostatním. V případě výskytu příznaků onemocnění ponechte dítě v domácím léčení nebo navštivte lékaře. Lékaři také doporučují preventivní využívání vitamínových prostředků. Jedině tak můžeme předejít vysoké nemocnosti a uzavření školy. Ve škole jsou také realizována zvýšená hygienická opatření a úklid desinfekčními prostředky.

Toto doporučení platí nejen pro "školní děti", ale i pro školní družinu, kdy díky jejímu režimu je přenos nemocí mezi dětmi ještě snadnější.

Celou situaci sledujeme a v případě změn Vás budeme informovat.

Ing. Lukáš Herout, Ph.D.

Copyright © 2010 - 2020 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.