Akce Rybičky

Když se jednoho dne dozvěděly paní učitelky Hengelová a Šmídová o nutném snížení stavu přemnožených rybiček v jednom pražském okrasném jezírku, napadlo je rybičky zachránit a dětem ve svých třídách zpříjemnit konec školního roku. Nápad byl vypustit přebytečné rybičky někam jinam. Co takhle do Belvederu? Jenomže to není jen tak vypustit hejno cizokrajných oranžových rybiček do české přírody. Od paní starostky jsme se dozvěděli, že do Kosatcového jezírka v žádném případě, že ochránci a přírodovědci ze Zbraslavi jsou nadšení, neboť se tam objevil nějaký vzácný druh žab a vysazené rybičky by způsobily jejich zánik. Bohužel už se tak v minulosti jednou stalo, a to nebylo rybek 40. Ale paní starostka navrhla, že v Belvederu jsou ještě 2 další malá jezírka a že pokud ochránci nebudou nic namítat, bylo by možné rybičky vypustit tam.

Ochránci nic nenamítali, a tak 5. června večer byly přemnožené rybky uloveny /bohužel výlov nebyl tak úspěšný, jak se předpokládalo, rybičky oproti rybářům zvítězily na celé čáře/.

Noc na 6. června přečkaly rybky ve vanách s chladnou vodou na zahradě paní vychovatelky ze školní družiny, Kamarádové, čímž mnohokrát děkujeme za poskytnutý azyl. Bez toho by se akce nemohla vydařit, neboť bylo velké horko a rybičky se musely už během přepravy vyrovnat kromě stísněného prostoru i s teplejší vodou. Ale zvládly to úplně všechny.června v 9 hodin ráno dostal každý žák z 5. D třídy a z přípravné třídy do svého, předem přineseného kýble nebo kyblíčku jednu rybičku a průvod se vydal do Belvederu. Naši nejmenší, kteří příští rok nastoupí do první třídy, se drželi velmi statečně a nabízenou pomoc od páťáků, kteří příští rok také nově nastupují na 2. stupeň, vesměs odmítali. U jezírek se děti potkaly s paní starostkou, která vypouštění rybek asistovala, a v závěru dětem znovu připomněla obezřetnost při ochraně naší české přírodní krajiny a poděkovala dětem za zpestření a oživení zmíněných dvou jezírek pro návštěvníky parku.

Copyright © 2010 - 2019 ZŠ Vladislava Vančury. Všechna práva vyhrazena.

renponzivní vzhled optimalizován pro Samsung Internet Browser