V prosinci jsem vás informovala o sportovních úspěších žáků ZŠ Vladislava Vančury. Výborné první místo chlapců z 6. a 7. tříd v obvodním kole ve florbalu, které získali koncem roku 2016, jim zajistilo postup do krajského kola. Krajského kola se v lednu tohoto roku zúčastnila vítězná družstva všech pražských obvodních kol, tedy i družstvo naší školy. Sešla se zde velmi silná konkurence. K postupu do pražského finále bylo nutné obsadit první místo ve skupině, což by nás posunulo mezi pět nejlepších týmů v Praze. Tento úkol jsme splnili a čekal nás boj o medaile. Velmi jsme chtěli z pražského finále přivést medaili a tajně jsme doufali ve zlato, které by nám zajistilo postup mezi nejlepších 14 týmů v České republice. Cestu k vítězství nám však zavřela ZŠ Eden, jež je ryze sportovní školou. Nastoupily proti nám dvě „pětky“ hráčů - aktivních hokejistů, a i když jsme s nimi na rozdíl od ostatních týmů svedli vyrovnané utkání, nakonec jsme prohráli 2:0.
Stříbrná medaile v konkurenci všech pražských základních škol je jistě velkým úspěchem a můžeme být na chlapce právem hrdí. Vždyť díky tomu se nejen škola na Zbraslavi, ale i obec Zbraslav dostává do povědomí Pražanů. Chtěla bych poděkovat všem, kteří ZŠ Vladislava Vančury podporují a pomáhají nám vytvářet příjemnou atmosféru pro její činnost. Ráda bych poděkovala i zbraslavským fanouškům (z řad rodičů a prarodičů), kteří vážili cestu na druhý konec Prahy, aby podpořili náš tým. Někteří s námi prožívali všechna utkání od základních skupin až do krajského finále. Díky všem!


Iveta Teřlová