V prosinci jsem vás informovala o sportovních úspěších žáků ZŠ Vladislava Vančury. Výborné první místo chlapců z 6. a 7. tříd v obvodním kole ve florbalu, které získali koncem roku 2016, jim zajistilo postup do krajského kola. Krajského kola se v lednu tohoto roku zúčastnila vítězná družstva všech pražských obvodních kol, tedy i družstvo naší školy. Sešla se zde velmi silná konkurence. K postupu do pražského finále bylo nutné obsadit první místo ve skupině, což by nás posunulo mezi pět nejlepších týmů v Praze. Tento úkol jsme splnili a čekal nás boj o medaile. Velmi jsme chtěli z pražského finále přivést medaili a tajně jsme doufali ve zlato, které by nám zajistilo postup mezi nejlepších 14 týmů v České republice. Cestu k vítězství nám však zavřela ZŠ Eden, jež je ryze sportovní školou. Nastoupily proti nám dvě „pětky“ hráčů - aktivních hokejistů, a i když jsme s nimi na rozdíl od ostatních týmů svedli vyrovnané utkání, nakonec jsme prohráli 2:0.
Stříbrná medaile v konkurenci všech pražských základních škol je jistě velkým úspěchem a můžeme být na chlapce právem hrdí. Vždyť díky tomu se nejen škola na Zbraslavi, ale i obec Zbraslav dostává do povědomí Pražanů. Chtěla bych poděkovat všem, kteří ZŠ Vladislava Vančury podporují a pomáhají nám vytvářet příjemnou atmosféru pro její činnost. Ráda bych poděkovala i zbraslavským fanouškům (z řad rodičů a prarodičů), kteří vážili cestu na druhý konec Prahy, aby podpořili náš tým. Někteří s námi prožívali všechna utkání od základních skupin až do krajského finále. Díky všem!


Iveta Teřlová

Pro učitele

Školní email   Škola Online     Fred Fraus    Ve škole.cz   Flexibooks   Didakta   TOGlic
           veskolecz   Interaktivní učebnice   logo2x   logo f color