20. prosince 2016  jsme jeli na výlet do Německa. Cesta tam i zpátky byla sice dlouhá, ale velmi příjemná. Celou cestu nám paní průvodkyně vyprávěla o historii Moritzburgu a Míšně. Naše první zastávka byla na zámku Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Prošli jsme si výstavu věnovanou této pohádce a moc se nám líbila.

Poté jsme přejeli do míšeňské porcelánky. Podívali jsme se na ukázku výroby porcelánu a prošli si krásnou výstavu porcelánu. Po návštěvě porcelánky jsme se vydali do centra městečka na adventní trhy. Všechny stánky a obchůdky jsme si důkladně prohlédli a ochutnali různé dobroty. Poté jsme se vydali zpět domů.

Aneta Jindrová a Ema Kubešová 6.B

Pro učitele

Školní email   Škola Online     Fred Fraus    Ve škole.cz   Flexibooks   Didakta   TOGlic
           veskolecz   Interaktivní učebnice   logo2x   logo f color