Závěrečná zpráva o činnosti Školské rady za volební období: 2009 – 2012

Změny ve složení ŠR

V září 2010 na vlastní žádost opustila ŠR paní Monika Taussigová a na základě výsledků voleb z roku 2009 bylo uvolněné místo nabídnuto paní Mgr. Jitce Ničové, která tuto nabídku přijala.

Následně paní Marie Ditrichová odešla na odpočinek a z MČ Praha Zbraslav odešel Mgr. Tomáš Tesarčík, tím skončila i jeho úloha v řadách ŠR. Po volbách došlo k jednání s novým vedením MČ Praha Zbraslav, které posléze v listopadu 2011 nominovalo: starostu obce pana Ing. Aleše Háněla, MBA a radní MČ Praha Zbraslav paní Mgr. et Mgr. Soňu Hasenkopfovou.

1.ŠR po celé volební období narážela na mantinely zákonné, finanční a zájmu veřejnosti. Snahou však bylo odformalizovat činnost této instituce.
2)    Vztahy s vedením MČ Praha Zbraslav se po celou dobu pohybovaly v nadstandardní rovině. Vliv na to neměly ani změny MČ po volbách v roce 2010.
3)    Vztahy s vedením ZŠ Vladislava Vančury, jmenovitě s ředitelem školy, p. Mgr. Jiřím Kovaříkem, se taktéž pohybují na vynikající úrovni. Docházelo k pravidelnému setkávání a vzájemnému informování, v době projednávání Výroční zprávy  a při schvalování plánu činností školy měla ŠR vždy k ruce kompletní dokumentaci.
4)    ŠR se snažila zkontaktovat více veřejnost skrze Zbraslavské noviny.
5)    Snahou ŠR bylo propojení své činnosti se Školskou komisí MČ Praha Zbraslav.
6)    Další záměrem ŠR bylo propojit svou činnost a být nápomocnou Školnímu klubu „Duhovka“.
7)    ŠR nabídla své služby při původně plánovaných oslavách výročí otevření budovy ZŠ Nad Parkem.
8)    Své služby dále ŠR poskytla v rámci indonéského projektu Základní škole v období 2010 – 2012.
9)    ŠR se pravidelně ve spolupráci s MČ Praha Zbraslav zajímala o dění v obci: zejména v oblasti bezpečnostní a dopravní situace Zbraslavi.
10)    ŠR garantovala výstavku numizmatiky, která proběhla v prostorách Základní školy v budově Hauptova v lednu – březnu 2010.
11)    ŠR dále garantovala zdravotní přednášky, které pořádal Mudr. M. Mašek na jaře 2012 v prostorách budovy Hauptova na téma: Dopady nesprávné zubní hygieny.
12)    Mnozí členové stávající ŠR jsou rozhodnuti pokračovat ve svých snahách odformalizování činnosti ŠR a nabídnout své služby veřejnosti i pro příští volební období v letech 2012 – 2015.

Zapsal:  Petr Vojta, místopředseda a člen kurie školy

Četli a schvalují: