Zpráva ze schůzky ŠR dne 17. května 2012

Přítomni:  Mudr. M. Mašek, předseda a člen kurie rodičů, P. Vojta, místopředseda a člen kurie školy, Ing. A. Háněl, MBA, člen kurie zřizovatele, Ing. J. Ničová, člen kurie rodičů

Omluveni: Mgr.  et  Mgr. S. Hasenkopfová, člen kurie zřizovatele, Mgr. M. Břinčilová, člen kurie školy

Místo: sborovna, Hauptova 591
Čas:    18:30 – 19:50

Program schůze:

1.Členové podepsali schválenou zprávu minulé schůzky a Rada prošla zpětně všechny zápisy této ŠR.
2.P. Vojta seznámil ostatní s koncem volebního období této ŠR. Volby do ŠR následné proběhnou následovně: 25. 6. 2012 volby do kurie školy, v září 2012 na prvních třídních schůzkách volby do kurie rodičů, Rada MČ Praha Zbraslav nominuje své dva členy do poloviny září 2012.
3.Ihned po polovině září dojde k předávací schůzi odstupujících a členů nově zvolených pro období 2012 – 2015.
4.Pan starosta informoval o pokračující stavbě policejní stanice v Žabovřeskách, předpokladem je, že v létě 2012 by mohla policejní stanice začít fungovat.
5.K minulému dotazu Mudr. Maška informoval pan starosta přítomné členy, že v jednání je i řešení dopravní situace u budovy školy z ulice Elišky Přemyslovny – jedná se o zřízení zóny zastavení pro ty rodiče, kteří dovážejí své děti do školy vozem.
6.Téma Indonésie: P. Vojta stručně zopakoval vývoj akce a žádostí o finanční podporu. Na základě projednání návrhů členů došlo k následné dohodě: Mudr. M. Mašek a Ing. J. Ničová se jako členové ŠR zúčastní některých výjezdů s indonéskými hosty po Čechách, s panem starostou jako představitelem obce byly domluveny jeho úřední a společenské akce v rámci nastávající indonéské návštěvy. Dále se projednávala možnost zažádání o finanční dar ze strany obce pro konání této mezinárodní aktivity. ŠR projednávala i návrh Mudr. Maška o daru pro indonéské hosty – trička s logem obce Zbraslav. Pan starosta oznámil, že tento návrh předloží Radě MČ při projednávání žádosti školy o finanční dar.
7.Stručně se zopakoval program nastávajících Vančurovských slavností v červnu 2012 a program jednotlivých skupin a zainteresovaných institucí. ŠR uzavřela, že po vzájemné dohodě pracovních skupin vyšlo, že hlavní úkol při průběhu těchto slavností spočívá na úloze ZŠ Vladislava Vančury.
8.P. Vojta vypracuje Závěrečnou zprávu o činnosti této ŠR.
9.Následná schůzka proběhne v pátek 15. června 2012, kde členové po schválení této zprávy a Závěrečné zprávy elektronickou cestou tyto dokumenty i podepíší, aby bylo vše připraveno na předání ŠR za období 2009 – 2012 nové ŠR na období 2012 – 2015.

Zapsal:  Petr Vojta

Četli a souhlasí:

Mudr. M. Mašek
předseda a člen kurie rodičů
Ing. A. Háněl, MBA
člen kurie zřizovatele